• rotor_1.jpg
  • rotor_2.jpg
  • rotor_3.jpg
  • rotor_4.jpg
  • rotor_5.jpg
  • rotor_6.jpg
  • rotor_7.jpg
  • rotor_8.jpg
  • rotor_9.jpg
  • rotor_10.jpg

Aktualności

 Na wstępie chcę podziękować właścicielowi renomowanej firmy Delta –Baits , Piotrowi Jakubowskiemu http://deltabaits.pl/sklep/index.php za ufundowanie sporej części nagród , głównie przynęt na , które łowią z sukcesami karpiarze w całej Europie.

Chcę także podziękować właścicielowi łowiska Karpik panu Marcinowi za ufundowanie nagrody dla zwycięskiej drużyny w postaci darmowego trzydniowego pobytu na łowisku dla dwóch osób https://pl-pl.facebook.com/KarpikLowisko . Również wszystkim , którzy się w jakimś stopniu przyczynili do pomocy w organizacji zawodów , sprawny przebieg rozpoczęcia i zakończenia zawdzięczamy zawsze chętnym w pomocy żonom zawodników Barbarze i Grażynie.    

Zbiornik ten jest niezwykle popularny wśród wędkarzy z uwagi na dużą populację wielkich i walecznych karpi i w cieplejszych porach roku długo wcześniej trzeba rezerwować stanowiska . W związku z olbrzymią ilością wędkujących ryby stały się dużo bardziej ostrożne dlatego trzeba się dobrze przyłożyć by odnieś sukces. Na zawodach jest jeszcze ciężej o rybę. Aby było jeszcze trudniej i ciekawiej postanowiliśmy wprowadzić zakaz wywożenia zestawów i dozwolone było tylko rzucanie z brzegu.  

 

Zbiórka zawodników odbyła się 02 października o godzinie 10:00. Po wstępnych rozmowach i wspólnym posiłku przystąpiliśmy do losowania stanowisk. Tak przedstawiała się lista wylosowanych miejsc           

Nr 1 Piotrek Szustak i Piotrek Tucki

Nr 2 Rysiek Szczepanek i Damian Michoń

Nr 3 Marek Nalepa i Jarek Durak

Nr 4 Łukasz Mysiński i Bogumił Komorowski

Nr 5 Maciek Zając i Michał Szarek

Nr 6 Darek Gąsior i Paweł Batko

Nr 7 Darek Caruk i Romek Zaucha

Nr 8 Kuba Migdał i Krzysiek Stec

Nr 9 Wojtek Wąs i Darek Niegłos

Nr 10 Waldek Guła i Mariusz Kantor

Nr 11 Waldek Witowski i Bogdan Kargula

  

Zawody rozpoczęły się o godzinie 12:00. Ustaliliśmy pory nęcenia dwa razy dziennie po pół godziny by nie hałasować cały czas i nie przekarmiać ryb. Celem zawodów było wspólne spotkanie nad wodą ludzi , których łączy ta sama pasja i nie najważniejsze jest zwycięstwo lecz wspólna zabawa. Drużyny podeszły do zawodów we właściwy sposób , wiele czasu spędzając na rozmowach związanych z uprawianym hobby.

Od samego początku lepiej szło drużynom , które wylosowały miejsca bliżej wschodniego brzegu stawu. Na przeciwległych brzegach stale zmieniał się lider klasyfikacji . Raz wychodziło na prowadzenie stanowisko nr 7 by po chwili wyprzedzić ich miało stanowisko z nr 6. Druga nocka okazała się decydująca na prowadzenie wyszli koledzy z miejsca 6 i już nie pozwolili się wyprzedzić stale powiększając przewagę. Taki też był ostateczny rezultat zawodów , z wynikiem 86,3 kg zwyciężyli zawodnicy ze stanowiska 6 : Darek Gąsior i Paweł Batko.

 

Gratulacje dla nich tym większe że brali udział pierwszy raz w naszych klubowych zawodach . Miejsce z którego łowili było bardzo dobre , lecz trzeba powiedzieć że wykorzystali sytuację w stu procentach.  

 

Drugie miejsce wywalczyli zawodnicy z miejsca 7 : Darek Caruk i Romek Zaucha i mogą poszczycić się również imponującym wynikiem 55,10 kg.  

 

O trzecie miejsce trwała walka do ostatnich chwil i nie wiadomo było kto zajmie tą pozycję. Końcowy wynik sprawił że o jedynie 30 deko przegrali koledzy ze stanowiska 5 i na podium wskoczyli zawodnicy ze stanowiska 9 : Wojtek Wąs i Darek Niegłos z wynikiem 30,8 kg

 

Największą rybą zawodów okazał się karp o wadze 15,8kg wyholowany na stanowisku 8 przez Krzyśka Steca. Przechytrzenie takiej sprytnej ryby na zawodach jest o wiele trudniejsze ponieważ te większe okazy , których tu nie brakuje, doskonale zdawały sobie sprawę że na brzegach jest dużo wędkujących i postanowiły zachować umiar w jedzeniu.

   

Biorąc pod uwagę wszystkie czynniki , a więc późną porę roku , dużą ilość wędkujących , spryt i ostrożność ryb to z całą pewnością muszę stwierdzić że wynik końcowy był doskonały . Łącznie wszystkie drużyny wyholowały z wody aż 253,75 kg ryb.

 

Zakończenie zawodów odbyło się w niedzielę o godzinie 10:00 i godzinę później rozdanie nagród i pamiątkowych pucharów . Oprócz premiowanych trzech pierwszych miejsc , każdy z zawodników otrzymał pamiątkowe puchary ,dyplomy i do wypróbowania ufundowane przez firmę Delta –Baits świetnej jakości kulki . Wydaje mi się że wszyscy bez względu na wynik będą mile wspominać nasze zawody i mam nadzieje że podobała się wszystkim organizacja sportowego spotkania . Dziękuję wszystkim uczestnikom za docenienie mojego wkładu w przygotowanie zawodów i ofiarowanie mi pięknego pamiątkowego prezentu.

Nagroda ta uświadomiła mi to że jest potrzeba tworzenia takich imprez i stała się dla mnie inspiracją do przygotowania następnych turniejów. Kilku uczestników spoza klubu wyraziło chęć wstąpienia w nasze szeregi i z pewnością w niedługim czasie poszerzy się grono klubowiczów. Zdjęcia z zawodów ukażą się w galerii . Do zobaczenia nad wodą pozdrawiam Jarek.