• rotor_1.jpg
  • rotor_2.jpg
  • rotor_3.jpg
  • rotor_4.jpg
  • rotor_5.jpg
  • rotor_6.jpg
  • rotor_7.jpg
  • rotor_8.jpg
  • rotor_9.jpg
  • rotor_10.jpg

Aktualności

 Decyzja nasza wynikała stąd że w naszej okolicy jest to jedno z najlepiej prowadzonych łowisk z dużą ilością pięknych karpi. Aby nasze spotkanie sportowe było ciekawsze i poziom łowienia trudniejszy zrezygnowaliśmy z łódek zanętowych. Brak takiego sprzętu zmniejsza o wiele ilość złowionych ryb, jednak sprzyja w doskonaleniu umiejętności rzutowych. Dewizą naszych zawodów jest to by wspólnie spotkać się nad wodą . Niska kwota wpisowego pokrywała jedynie opłaty i nie przewidywaliśmy z początku żadnych nagród .Idea sportowej rywalizacji sprawiła że znaleźliśmy firmy i ludzi, którzy bezinteresownie ufundowali podarunki dla najlepiej łowiących. Pragniemy podziękować Piotrowi Jakubowskiemu właścicielowi firmy Delta Baits , który sam wyszedł z inicjatywą i podarował nam produkty swojej firmy http://deltabaits.pl/index.php . Firma dynamicznie się rozwija i już zostawiła w tyle większość zagranicznych producentów , a do tego swój towar oferuje w bardzo przystępnej cenie.   Piękne i nowoczesne statuetki wykonała dla łowców trzech największych ryb firma K&K Recykling z Brzeska http://www.kkr.recykling.biz . Przedsiębiorstwo to działa w branży przetwórców tworzyw sztucznych i działalność ta jest ściśle związana z ochroną środowiska. 

  Nagrodę za największą rybę , to wędka do rakiety typu spod ,ufundował Sklep Zoologiczno-Wędkarski „Nimfa” z Tarnowa ul Krakowska 36/5.  Nagrody za pierwsze miejsce  dwa podbieraki zakupił prywatnie Paweł Snopek. Nagrody za drugie miejsce dwie wagi zakupiła firma Okno Prestige z Tarnowa http://oknoprestige.com.pl/index.php/ct-menu-item-19 . Firma Auto-Serwis Mamala J.ze Starego Sącza ufundowała akcesoria samochodowe dla trzech najlepszych drużyn. Wszystkim ofiarodawcom i osobom , które pomogły w organizacji serdecznie dziękujemy i jesteśmy wdzięczni za  pomoc.  

Po posiłku przygotowanym przez organizatora przystąpiliśmy do losowania stanowisk. Musieliśmy je  nieco zmienić  ze względu na prace jakie się tam odbywają.    

 Lista wylosowanych miejscówek przedstawiała się następująco :

 

1.Jurek Staśto i Jacek Mamala

 

2.Mariusz Kantor i Waldek Guła

 

3.Paweł i Darek Gąsior

 

4.Arek Sorys i Rysiek Szczepanek

 

5.Piotrek Laska i Paweł Snopek

 

6.Wojtek Wąs i Jarek Durak

 

7.Paweł Tyrka i Miłosz Tyrka

 

8.Wojtek Filimowski  i Rafał Smoleń

 

9.Piotrek Szustak i Piotrek Tucki

Mając w pamięci nasze jesienne zawody przypuszczaliśmy że lepsze miejscówki to te bliżej drogi czyli stanowisko 5 i 6 . Potwierdziły się nasze przewidywania już po chwili gdy na stanowisku 5 tuż po godzinie 13:00 Piotrek wyholował karpia 8,80 kg.

 

 a chwilkę później Paweł na 10,30. 

 

W pierwszej dobie mieli już sześć pięknych karpi i zdecydowanie wyprzedzili wszystkich. Powoli gonili ich Jarek z Wojtkiem na stanowisku 6 mieli pięć karpi , ale wszystkie mniejsze .  

 

                                                                                                                       

 Pozostałe drużyny również dzielnie się spisywały i chociaż mieli mniej brań nie można się było przewidzieć jak potoczą się kolejne dni zawodów .

 

 

Niestety prognozy pogody przepowiadały załamanie pogody , a tego karpie nie lubią. W piątek o kilkanaście stopni spadła temperatura co przełożyło się na brania , a w sobotę miało być jeszcze gorzej zapowiadano silne wiatry ze śniegiem i deszczem.  

Mimo tak fatalnych warunków od czasu do czasu jakaś drużyna wyciągała z wody karpia.

 Dodatkową atrakcją były waleczne jesiotry , 

 których niestety nie wliczaliśmy do punktacji. 

          Na kulkę brały nawet szczupaki , a co chwilę ktoś miał na wędce olbrzymiego karasia , z czego rekordowy ważył 3,2 kg.

         Aż trzech zawodników miało kontakt z sumem ale tylko jednego udało się podebrać. Pozostałe dwa wygrały walkę i zerwały zestawy.  Kilka drużyn może powiedzieć o braku szczęścia bo kilka ryb spięło się tuż pod brzegiem. Na tak fatalne warunki pogodowe końcowy wynik wszystkich ekip był dość dobry . Łącznie bowiem wyholowano 188,75 kg karpi. Wyniki końcowe przedstawiały się następująco : 

Miejsce1 - Stanowisko 5 : Paweł Snopek i Piotrek Laska - 67,1 kg ryb 

 

Miejsce2- Stanowisko 6 : Wojtek Wąs i Jarek Durak - 46,5 kg ryb

   

                                 Miejsce 3 - Stanowisko 2 : Waldek Guła i Mariusz Kantor  - 21,35 kg ryb 

           

 

Największego karpia udało się złowić Wojtkowi Filimowskiemu ze stanowiska 8 , ryba ważyła 11,8kg

 

  Drugą po niej był karp Pawła Snopka 10,3kg a trzecią Piotrka Laski 9,6 kg. Każda z drużyn złowiła punktowane ryby , więc  uważam że zawody były bardzo pomyślne. Myślę że każde nasze spotkanie nad wodą jest coraz bardziej udane i mam nadzieję że klub Carp-Hunters w przyszłości będzie nadal organizował takie imprezy . Pozostałe zdjęcia z zawodów będą umieszczone w galerii.  Pozdrawiam Jarek