• rotor_1.jpg
  • rotor_2.jpg
  • rotor_3.jpg
  • rotor_4.jpg
  • rotor_5.jpg
  • rotor_6.jpg
  • rotor_7.jpg
  • rotor_8.jpg
  • rotor_9.jpg
  • rotor_10.jpg

Łowisko w miejscowości Brzeźnica nazwane Złotymi Stawami jest trzyhektarowym zbiornikiem powstałym po wydobyciu żwiru. Głębokość wody dochodzi do 5,5 metra , dno jest twarde czyste bez zaczepów . Łowisko jest pięknie utrzymane a właściciel dba o porządek i spokój. W zbiorniku żyją bardzo piękne , zdrowe i silne ryby . Jest mnóstwo karpi o wadze znacznie przekraczającej 10 kg a dotychczasowy rekord to 18,5 kg. Do tych największych nie jest tak łatwo się dobrać bo są to ryby ostrożne i jakiekolwiek głośne zachowywanie na brzegu sprawi że nie będą żerować. Nie wolno również przesadzać z nęceniem , najlepiej tylko punktowo .  Dołączam regulamin jaki obowiązuje na tym łowisku

1. Łowisko dostępne jest dla zrzeszonych jak i nie zrzeszonych w PZW.

2. Po przybyciu na teren łowiska należy zgłosić się do gospodarza łowiska w celu opłacenia wejścia wg cennika opłat za wstęp na łowisko.

3. Łowisko czynne jest codziennie od 6:00 do 20:00 (wędkowanie nocne możliwe po wcześniejszym ustaleniu telefonicznym).

4. Opłata za wędkowanie zapewnia 1 stanowisko wędkarskie na 1 osobę łowiącą. Osoby towarzyszące nie płacą. Odpowiedzialność za osoby towarzyszące ponosi osoba, która wykupiła zezwolenie na wędkowanie.

5. Połów wyłącznie metodami konwencjonalnymi, tzn. na wędki, przy czym ilość wędzisk jest ograniczona do 2 szt. na jednego wędkującego.

6. Obowiązuje całkowity zakaz przywożenia żywca z zewnątrz łowiska.

7. Do lądowania ryb należy używać podbieraka.

8. Zastrzegamy sobie prawo zatrzymania na łowisku karpi oraz amurów powyżej 3 kg. Obowiązuje zakaz przetrzymywania w/w ryb w siatkach. Karpie, amury oraz inne ryby powyżej 3 kg których nie zamierzamy kupić delikatnie odhaczamy i po zrobieniu zdjęcia należy natychmiast wypuścić. Prosimy nie wpuszczać do wody ryb, które mogą nie przeżyć. Można je zostawić u gospodarza łowiska bez opłaty.

9. Ryby, które złowimy i zamierzamy zabrać z łowiska, zgłaszamy gospodarzowi łowiska w celu naliczeni za nie opłaty według cennika sprzedaży ryby żywej.

10.          W przypadku kradzieży ryb, informujemy policję. Próba kradzieży wyklucza możliwość ponownego odwiedzenia łowiska.

11.          Ograniczamy zanęcanie. Dozwolone jest użycie jedynie zanęty wędkarskiej bez konserwantów. Zabrania się wyrzucania nie zużytych zanęt i przynęt do wody, należy je zabrać ze sobą lub oddać gospodarzowi łowiska.

12.          Dzieci i młodzież do lat 18 mogą przebywać na terenie łowiska wyłącznie pod opieką osób pełnoletnich, którzy w pełni ponoszą za nich odpowiedzialność.

13.          Na terenie łowiska obowiązuje zakaz: zaśmiecania, głośnego zachowania, kąpieli w stawach, picia alkoholu w dużych ilościach, załatwiania potrzeb fizjologicznych w miejscach innych niż toaleta, utrudniania łowienia innym wędkarzom. Zabrania się rozpalania ognisk w miejscach innych niż wyznaczone. Zabrania się parkowania pojazdów poza miejscami do tego wyznaczonymi.

14.          Właściciel łowiska nie ponosi odpowiedzialności za wypadki losowe oraz rzeczy pozostawione na łowisku, a także zastrzega sobie prawo do zmiany regulaminu łowiska.

15.          Właściciel łowiska zastrzega sobie możliwość organizowania zamkniętych imprez wędkarskich. Za ewentualne trudności – przepraszamy.

16.          Gospodarz łowiska oraz inne osoby obsługujące maja prawo do:

- kontroli samochodów i bagaży w przypadku podejrzenia kradzieży,

- wyproszenia z terenu łowiska w przypadku głośnego zachowania się, zaśmiecania, dewastacji, kradzieży.

17. NA ŁOWISKU OBOWIĄZUJE BEZWZGLĘDNY ZAKAZ UŻYWANIA HAKÓW Z ZADZIORAMI !!!

18. Prosimy o posiadanie, oraz używanie środka do dezynfekcji

19. Wstęp na łowisko jest równoznaczny z akceptacją obowiązującego regulaminu oraz cennika.

Prosimy wędkarzy aby mieć na wyposażeniu:

1.            Mata karpiowa

2.            Podbierak o szerokim rozstawie ramion

3.            Żyłka główna minimum 0,30 mm

4.            środek do dezynfekcji

Życzę wszystkim wędkującym i gościom miłego i owocnego pobytu na łowisku w Brzeźnicy.